Zhruba v březnu tohoto roku se začaly objevovat informace ohledně hash tagů (#) a jejich význam při identifikaci příspěvků na Facebooku. Postupem času se informace upřesňovaly a před pár dny se vše začalo pomalu projevovat. Dnes už stačí u příspěvků uvést adekvátní hash tag pomocí # a výraz se stane klikatelným (modře podtrženým).

Vyzkoušejte si jednoduše zadání nového příspěvku a použijte před klíčovým slovem pro jeho identifikaci značku # (pravý alt + X).

Po použití se stane hash tag modrý a podržená a při kliknutí na něj se zobrazí další adekvátní příspěvky. Pro jejich viditelnost mezi veřejností je ale nutné mít nastaveno veřejné publikování pro příspěvek, kde chcete hash tagy využít. Otevírá se tak zajímavá cesta pro propagaci marketingových sdělení formou označení příspěvků. Uvidíme jaký dopad to bude mít ve společnosti a jak se projeví masivní používání hash tagů v příspěvcích.

Další krok, který značně změní vnímání této sociální sítě bude otevření vlastního vyhledávacího nástroje, tedy Facebook Graphsearch http://www.facebook.com/about/graphsearch kde je možné další využití hash tagů pro identifikaci uživatele a jeho zájmů.

S pozdravem
Ing. Jakub Vytiska