Dnes jsem si chtěl udělat klidný pracovní večer, ale hnula mi žlučí přeposlaná zpráva od jednoho z klientů s dotazem zda mají zaplatit fakturu za internetovou prezentaci. Myslel jsem, že doba kdy chodily „výhodné“ nabídky už je pryč. Ať už na zakoupení domény za 1000 Kč, „jelikož jí někdo nutně chce zakoupit a raději Vám dáváme vědět“, tedy konkrétně manipulace od České doménové centrály, nebo SPAM od banánu, který Vám chytře nabízel webhosting včetně dalších služeb se značnou dezinformací (mimochodem před měsícem mi znovu přišel takový email – nebýt Ostrava tak daleko tak si k nim zajedu popovídat).

Tuším, že v roce 2009/2010 společnost služby.cz posílala email ohledně prodloužení webové prezentace a dnes mi klient přeposlal email v podstatě téměř totožný jako z roku 2010 (jeho znění je možné dohledat např. zde).

Manipulace sluzby.cz

 

Je mi smutno z toho, že takoví lidé využijí datamining veřejných informací, vytvoří katalog a pak už jen parazitují na neznalosti kontaktovaných osob. Toleroval bych variantu, že si někdo daný profil vytvoří, ale pokud vznikne automaticky a pak takto klamou spotřebitele, je to na zaslání požadavku na Sdružení obrany spotřebitelů. Hanba Vám pánové.

S pozdravem
Ing. Jakub Vytiska